Międzychodzki Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra-Rej

 

Ogólnopolski Jubileuszowy Turniej Staropolskich Gier Karcianych

PODSUMOWANIE TURNIEJU KOPA SPORTOWEGO, SKATA I TYSIĄCA Z OKAZJI XII ŚWIĘTA SMAŻONYCH POWIDEŁ MNISZKI 2018

 

Turniej zorganizowany został przez MKSGK i U Kontra – Rej w Międzychodzie pod patronatem Krzysztofa Wolnego Burmistrza Międzychodu. Projekt współfinansowany był ze środków budżetu Gminy Międzychód.

Miłośnicy staropolskich gier karcianych, którzy zjechali w liczbie 56 osób z dziesięciu powiatów Wielkopolski i Lubuskiego, nieżałowali swojej decyzji!

Klimat Święta Powideł stanowił dla nich duże zaskoczenie, a frekwencja wszystkich gości  – turystów, dopełniła swego.

Tak więc wybór tego święta jako miejsca rozgrywek okazał się bardzo trafny. Z racji pięknej pogody atmosfera gry pod namiotem jeszcze bardziej wprawił wszystkich uczestników turnieju w znakomite nastroje.

W turnieju Kopa sportowego wzięło udział 48 zawodników, co oznacza, że grano przy 12 stolikach.

Turniej był próbą generalną przed zbliżającymi się wielkim krokami VI MP w Kopa sportowego, które odbędą się 30 września 2018 w Jutrosinie (powiat Rawicz). 

Jak to pokazuje tabela wyników próba bardzo pozytywnie przebiegła dla zawodników Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, którzy zajęli czołowe miejsca, łącznie z I, które wywalczył Mariusz Staroń; z wyjątkiem drugiego, które padło łupem przedstawiciela powiatu obornickiego.- Zbigniew Kowalski.

Jednak tuż za czołówką turniejowa była plejada naszych zawodników, której przewodził Władysław Ziółek (VI m-ce). W dziesiątce turniejowej na IX miejscu uplasował się również przedstawiciel Wolsztyńskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego – Grzegorz Nowak.

Czterech najlepszych zawodników otrzymało puchary; za I i II miejsce ufundowane przez Burmistrza Międzychodu, za III m-ce przez Dyrektora BP i CAK  w Międzychodzie, zaś za IV m-ce przez Klub Kontra – Rej.

Czwórka najlepszych zawodników oraz do XII miejsca nagrodzona została również nagrodami rzeczowymi sfinansowanymi z budżetu Gminy Międzychód oraz Klubu Kontra – Rej.

W turnieju Tysiąca udział wzięło 6. zawodników. W tym przypadku dominacja należała do zawodników z Chludowa – Gmina Suchy Las – powiat poznański, którzy zajęli dwa czołowe miejsca. Trzecie miejsca zajęła Grażyna Piekarska, a czwarte Henryk Napierała (Klub Kontra – Rej).

Trzech najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe puchary ufundowane przez Burmistrza Międzychodu za I i II m-ce oraz zarząd Klubu Kontra – Rej za III m-ce. Czterech najlepszych zawodników nagrodzonych zostało nagrodami rzeczowymi.

Z kolei w turnieju Skata udział wzięło 4 zawodników, którzy rywalizowali przez trzy rundy po 36 rozdań.

Turniej wygrał Piotr Mizgajski z Dormowa (Klub Kontra – Rej), który wyprzedził Stanisława Antonowa z Pszczewa, który po raz pierwszy zaszczycił nasze rozgrywki.

Trzech najlepszych zawodników otrzymało puchary, za I i II ufundowane przez Burmistrza Międzychodu, a za III m-ce przez Jacka Kaczmarka dyrektora Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, a cała czwórka również pamiątkowe nagrody.

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Krzysztof Lamcha – radnym Rady Miasta i Gminy w Międzychodzie oraz Wojciech Dyl przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie.

Wielkie podziękowania za udział w turnieju wszystkich naszych Przyjaciół i Kolegów. Wielkie podziękowania dla wszystkich współorganizatorom turnieju serdecznie dziękujemy, w tym również dla Ryszarda Niżnika – sołtysa Tuczęp za wypożyczenia stołów świetlicowych. Wielkie, wielkie dzięki.

 

Opracowanie: Marek Pospieszny

WYNIKI KOP

WYNIKI TYSIĄC

WYNIKI SKATA

Propozycja nowej gry z rodziny staropolskich gier karcianych Baśka (Baszka) - Kop pod nazwą Wielki Kop (WK)

Pozdrawiam serdecznie!

Mam wielką przyjemność zaprezentować Państwu propozycję nowej gry z rodziny staropolskich gier karcianych Baśka (Baszka) - Kop pod nazwą Wielki Kop w skrócie (WK) 3asy+3dychy bez blotek).

Światowa inauguracja nowej gry zaplanowana została na 14 października 2018 w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Staropolskich Gier Karcianych - Czerwona Baśka - Czarna Baśka - Kaszebe Baszka, Kop, Wielki Kop, Tysiąc i Skat, który odbędzie się w Centrum Biznesu i Rekreacji Mierzyn sc. k/Międzychodu.

Ulotka promująca Wielki Kop wręczona zostanie miłośnikom Baśki i Kopa już 16 września 2018 podczas turnieju Kopa sportowego z okazji XII Święta Wielkiego Smażenia Powideł Mniszki 2018 (gmina Międzychód).

 Miłej lektury.

 Marek Pospieszny

REGULAMIN

WYNIKI III OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KOPA SPORTOWEGO Z OKAZJI XVII ŚWIĘTA PODGRZYBKA ŚWINIARY 2018 ROZEGRANEGO POD PATRONATEM  LESŁAWA HOŁOWNI BURMISTRZA SKWIERZYNY I KRZYSZTOFA WOLNEGO BURMISTRZA MIĘDZYCHODU

 

Już po raz trzeci miłośnicy Kopa sportowego mieli przyjemność rozegrania turnieju w ramach kolejnego już XVIII Święta Podgrzybka organizowanego przez gminy Skwierzyna (Lubuskie) oraz Międzychód (Wielkopolska).

W 2015 roku turniej odbył się w Majątku Ziemskim Pałac Wiejski (gmina Skwierzyna), którego zwycięzcą został Józef Grześkowiak (Klub Kontra – Rej w Międzychodzie), a w 2016 roku kiedy organizatorem Święta była gmina Międzychód, turniej odbył się w Restauracji Stara Rozlewnia, a jego zwycięzcą  został Andrzej Pałuch (Tłoki powiat Wolsztyn).

W dniu 8 września 2018 w Świniarach przystąpiło 42 zawodników z kilkunastu powiatów Lubuskiego i Wielkopolskiego.

Rozegrano 5 rund po 32 rozdania, a poniższe wyniki zaświadczają, że turniej był bardzo wyrównany, w związku z czym emocje były do samego końca rozgrywek.

 

Miejsce

Nazwisko i imię

Punkty stolikowe

Punkty z gry

+/-

Puchar

Nagroda

1.

 

Otto Jarosław

17,0

+116

Burmistrza

Skwierzyny

Burmistrz Międzychodu

2.

Grycz Robert

 

16,5

+110

Burmistrz Międzychodu

Nadleśnictwo Międzychód

3.

 

Woźniak Ryszard

16,0

+112

Burmistrz Międzychodu

Majątek Ziemski Pałac Wiejce

4.

 

Misiewicz Maciej

16,0

+47

Klub Kontra – Rej

OSiR Skwierzyna

5.

 

Ratajczak Grzegorz

15,5

+17

xxx

Burmistrz Międzychodu

6.

 

Grześkowiak Józef

15,0

+70

xxx

Burmistrz Międzychodu

7.

 

Skórzewski Andrzej

15,0

+41

xxx

Burmistrz Międzychodu

8.

 

Adamczak Jerzy

15,0

+40

xxx

Burmistrz Międzychodu

9.

 

Buchwald Danuta

15,0

+32

xxx

Klub Kontra – Rej

10.

 

Dzioch Mieczysław

14,0

+37

xxx

Klub Kontra – Rej

11.

 

Krupowicz Aleksander

14,0

+35

xxx

Klub Kontra – Rej

12.

 

Wojciech Dyl

13,5

+39

xxx

Klub Kontra – Rej

13.

Kowalski Zbigniew

13,5

+12

 

xxx

xxx

14.

 

Ryszard Kuraszyk

13,0

+53

xxx

xxx

15.

 

Kortus Jerzy

13,0

+39

 

 

16.

Gidlewicz Adam

 

13,0

+28

 

 

17.

 

Brojanowski Krzysztof

13,0

+18

 

 

18.

 

Tacka Hieronim

13,0

+16

 

 

19.

 

Furmaniak Stanisław

13,0

+1

 

 

20.

 

Troszczyński Sławomir

12,5

+50

 

 

21.

 

Krzysztof Otto

12,5

-10

 

 

22.

 

Bordych Andrzej

12,5

-19

 

 

23.

 

Skórzewska Barbara

12,5

-50

Honorowa nagroda

Klubu Kontra - Rej

 

24.

 

Żurniewicz Mieczysław

12,0

+11

 

 

25.

Szulc Leon

 

12,0

+9

 

 

26.

 

Sofczyński Henryk

12,0

-3

 

 

27.

 

Kawa Krzysztof

12,0

-22

 

 

28.

 

Krawczak Lucyna

12,0

-36

Honorowa nagroda Klubu Kontra            - Rej

 

29.

 

Zielonka Zbigniew

11,5

+10

 

 

30.

 

Lubik Wojciech

11,5

-32

 

 

31.

 

Dominiczak Wojciech

11,5

-32

 

 

32.

 

Pawelczyk Bogdan

11,5

-49

 

 

33.

 

Władysław Ziółek

11,0

+14

 

 

 

 

34.

 

Kaźmierczak Zdzisław

11,0

-31

 

 

35.

 

Kupka Andrzej

11,0

-51

 

 

 

36.

 

Piechowiak Jerzy

 

10,5

-18

 

 

37.

 

Hoffmann Andrzej

9,5

-81

 

 

38.

 

Filipiak Jacek

9,0

-81

 

 

39.

 

Bartkowiak Krzysztof

9,0

-90

 

 

40.

 

Krawczak Maciej

8,0

-98

 

 

41.

 

Pospieszny Marek

8,0

-105

 

 

42.

 

Grynczek Sylwester

8,0

-124

 

 

Punktacja stolikowa 4-3-2-1

W turnieju Tysiąca sportowego rozegrano na tym święcie po raz pierwszy wzięło udział 4 czterech zawodników, ale rywalizacja była również niezwykle zacięta    i wyrównana.

Miłośnicy Tysiąca rozegrali cztery rundy po 60 minut, a końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Ireneusz Warzybok – 11,0 pkt. (3.500) – puchar Burmistrza Międzychodu – nagroda – Majątek Ziemski Pałac Wiejce.
  2. Henryk Napierała – 11 pkt. (3400) – puchar Burmistrz Międzychodu                  – nagroda – OS i R Skwierzyna
  3. Krzysztof Herman - 9,0 pkt. (2880) – puchar Klub Kontra – Rej w Międzychodzie – nagroda Burmistrz Międzychodu
  4. Zenon Nyga – 9,0 pkt. (2.860)! – nagroda Burmistrz Międzychodu.

Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju wręczone zostały przed sceną główną uroczystości XVII Święta Podgrzybka Świniary 2018, a uroczystego wręczenia dokonali:

Lesław Hołownia – Burmistrz Skwierzyny, Tadeusz Wienke – kierownik Referatu Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie oraz Lech Jankowiak – zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Międzychód.

Serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom pucharów i nagród oraz uczestnikom za udział i sportową rywalizację. Gorąco i serdecznie dziękujemy Czesławowi Januszkiewiczowi – sołtysowi Świniary za pomoc logistyczną przy organizacji turnieju.

Większość uczestników powiedziała sobie do zobaczenia w Mniszkach (gmina Międzychód) na Wielkim XII Święcie Smażenia Powideł organizowanym przez Centrum Edukacji Regionalnej  i Przyrodniczej w Mniszkach oraz Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, gdzie w dniu 16 września 2018,  MKSGK i U Kontra – Rej o godz. 11:00 (zapisy do 10:45) zorganizuje po raz pierwszy turniej staropolskich gier karcianych w Kopa (jako próba generalna przed VI Mistrzostwami Polski w Kopa Sportowego Jutrosin 2018 – 30.09.2018), Tysiąca i Skata (w przypadku Skata – turniej rozpocznie się  o godz. 10:00 – zapisy do godz. 9:45).

Turniej odbędzie się również pod namiotem.

Naprawdę warto przyjechać bo jest to niezwykłe wydarzenie z bardzo ciekawymi akcentami kulturalnymi jak również kulinarnymi.

            Serdecznie zapraszamy.

Opracowanie:

Marek Pospieszny

XII Wielkie Smażenie Powideł - 16 września 2018 r.

WYNIKI IV EDYCJI SUPER PUCHAR 2018 DLA ZAWODNIKÓW KLUBU KONTRA – REJ W MIĘDZYCHODZIE

Kolejne turnieje w ramach Super Pucharu nie wpisane do tabeli:

  • turniej z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego – 14.10.2018
  • II sesja V edycji GP o Puchar Kariny 100 Jezior  -19 października 2018
  • III sesja V edycji GP o Puchar Kariny 100 Jezior -16 listopada 2018
  • Święto Baśki 2019 -  8 grudnia 2018
  • IV sesja V edycji GP o Puchar Kariny 100 Jezior -14 grudnia 2018

Łącznie do klasyfikacji Super Pucharu 2018 zaliczonych zostało 18 turniejów.

Klasyfikacja najlepszych zawodników po dziesięciu  turniejach:

  1. Włodzimierz Paroń            -  133,00 pkt.
  2. Zbigniew Zielonka             -  129,83 pkt.
  3. Władysław Ziółek              -   124,33 pkt.
  4. Adam Gidlewicz                -   124,00 pkt.
  5. Krzysztof Bartkowiak       -   123,50 pkt.
  6. Sławomir Troszczyński    -   123,00 pkt.
  7. Krzysztof Otto                   -   122,00 pkt.
  8. Krzysztof Brojanowski     -   121,00 pkt.

Jak widać rywalizacja na półmetku o cenne trofeum Super Puchar przebiega niezwykle emocjonująco, do rozegrania jeszcze 8. turniejów. Będzie się siedziało! Będzie wiele emocji!! 

GALERIA ZWYCIĘZCÓW GRAND PRIX W KOPA SPORTOWEGO O PUCHAR KRAINY 100 JEZIOR

I EDYCJA  2015 – WŁADYSŁAW ZIÓŁEK

II EDYCJA - 2015/16 – WŁODZIMIERZ FOJUD

III EDYCJA - 2016/17 – ZBIGNIEW ZIELONKA

IV EDYCJA 2017/18 – po X turniejach prowadzi nadal Włodzimierz Paroń ale peleton goni!

 WYNIKI

Opracowanie: Marek Pospieszny

Mistrzostwa Polski w Kopa Sportowego - Jutrosin 30.09.2018 r.

WYNIKI III EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KOPA SPORTOWEGO Z OKAZJI XXX DNI WĘDZONEJ SIELAWY CHRZYPSKO 2018 O PUCHAR EDMUNDA ZIÓŁKA WÓJTA GMINY CHRZYPSKO WIELKIE

Na plaży przy jeziorze Chrzypsko Wielkie (powiat międzychodzki) przy pięknej pogodzie (ów bardzo było gorąco) pod namiotem (otwartym) 48 miłośników Kopa sportowego, w tym dwie panie rozegrało w niedzielę 22 lipca 2018 roku turniej Kopa sportowego.

Do Chrzypska Wielkiego na zaproszenie Edmunda Ziółka Wójta Gminy oraz Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie zjechali miłośnicy tej staropolskiej gry z  dziesięciu powiatów wielkopolski i lubuskiego.

Turniej rozegrano w pięciu rundach po 32 rozdania.

Rozgrywki przebiegały w niezwykle miłej rodzinnej atmosferze.

Zwycięzcą turnieju oraz zdobywcą pucharu za I miejsce z dorobkiem 17 pkt. (+77) został Waldemar Kosiński  z Poznania, który systematycznie gości na naszych turniejach – Waldek jeszcze raz serdeczne gratulacje!

Drugie miejsce wywalczył Zbigniew Zielonka (Kontra – Rej Międzychód – 16 pkt. (+121). Na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Cieślak (KSTKS Kościan) – 15,5 pkt. – obaj zdobyli również puchary ufundowane przez Edmunda Ziółka, zaś czwarte miejsce padło łupem Ireneusza Warzyboka (Chludowo – powiat poznański), który zdobył 15 pkt. (+98).

Piąte i szóste miejsca zdobyli odpowiednio-  Józef Bręcki – Kluczewo powiat Wolsztyn – 15 pkt. (+75) i Włodzimierz Paroń (Kontra – Rej Międzychód) – 15 pkt. +57)

Ta szóstka zawodników otrzymała również nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub Kontra – Rej w Międzychodzie oraz nagrody specjalne od Edmunda Ziółka Wójta Gminy Chrzypsko Wielkie w postaci solidnej porcji wędzonej sielawy!

Serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Łukaszowi Majchrzakowi – dyrektorowi GOK w Chrzypsku Wielkim za okazaną pomoc przy działaniach logistycznych                 

Nagrodą tą mogli się również ciszyć zawodnicy którzy zajęli miejsc od siódmego do dziewiątego -  Jerzy Piechowiak (KSTKS – Kościan) – 15 (+48), Sławomir Troszczyński (Kontra – Rej Międzychód) – 15 pkt. +47), Adam Gidlewicz              

Wyniki czołówki turnieju świadczą jak wyrównana była rywalizacja, co czyni ten turniej co raz bardziej atrakcyjnym.

Na zakończenie turnieju Edmund Ziółek podziękował za udział w turnieju oraz zaprosił za XXXI Dni Wędzonej Sielawy Chrzypsko 2019!

Z kolei niżej podpisany zaprosił wszystkich na kolejne turnieje Klubu Kontra – Rej

  • Święto Podgrzybka – Skwierzyna 2018 – 8. lub 9.09.2018,
  • Święto Smażonych Powideł – Mniszki 2018 (gmina Międzychód) – 16 lub 30.09.2018

Ogólnopolski Turniej Staropolskich Gier Karcianych z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – 14.10.2018 godz. 11:00 – Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Mierzyn Sc. (przy drodze z Międzychodu do Drezdenka) – Czerwona Baśka; Kaszebe Baszka; Czarna Baśka; Kop;  Wielki Kop (nowa gra 3asy + 3dychy (wreszcie bez blotek!), wesele z 10 trefl lub pik lub kier; honorowe zollo-du cztery asy), Tysiąc oraz Skat.

Sędzia techniczny – Dariusz Hoffmann

Opracowanie: Marek Pospieszny – sędzia zawodów

WYNIKI

WYNIKI NARASTAJĄCE IV EDYCJI LETNIEGO GRAND PRIX W KOPA SPORTOWEGO – MIERZYN 2018 POD PATRONATEM KRZYSZTOFA WOLNEGO BURMISTRZA MIĘDZYCHODU KARCZMA KUŹNIAK MŁYN

 

W drugiej sesji udział wzięło 22 zawodników, którzy rozegrali 4. rundy po 32 rozdania. Tym razem najlepszym okazał się Andrzej Kupka, który zgromadził 12,5 pkt. (+95), wyprzedzając Zbigniewa Zielonkę z dorobkiem 12 pkt. (+64) oraz Krzysztofa Lamchę, który zgromadził również 12 pkt. ((+30).

Ta trójka zawodników otrzymała nagrody rzeczowe.

Zwycięstwo Andrzeja Kupki pozwoliło na objęcie prowadzenia w tego rocznej IV edycji LGP w Kopa sportowego Mierzyn 2018.

Wyniki narastające po dwóch sesjach rozgrywek przedstawia poniższa tabela.

 

Lp.

 Imię i nazwisko

I sesja

6.07.2018

godz. 17:30

II sesja

20.07.2018

godz. 17:30

III sesja

3.08.2018

godz. 17:30

Ogółem

M-ce

1.

Wojciech Dyl

14,0

+64

8,5

-60

 

22,5

+4

V

2.

 

Krzysztof Brojanowski

13,0

+52

9,0

-44

 

22,0

+8

VI

3.

 

Krzysztof Kawa

12,0

+91

11,0

+22

 

23,0

+113

II

4.

 

Włodzimierz Paroń

12,0

+72

10,5

+72

 

22,5

+144

IV

5.

 

Andrzej Kupka

11,5

+29

12,5

+95

I

 

24,0

+124

I

6.

 

Zdzisław Wesołowski

11,5

+20

6,0

-163

 

17,5

-143

 

XVIII

7.

 

Władysław Drobnik

11,0

+95

xxx

 

11,0

+95

XXI

8.

Krzysztof Bartkowiak

11,0

+36

9,5

-13

 

20,5

+23

 

IX

9.

Zbigniew Zielonka

 

11,0

+14

12,0

+64

II

 

23,0

+78

III

10.

Sławomir Troszczyński

10,5

+11

10,5

+54

 

21,0

+65

VII

11.

 

Władysław Ziółek

10,5

+4

8,5

-66

 

19,0

-62

XIII

12.

 

Łucja Zawierucha

10,0

-36

xxx

 

10,0

-36

XXIII

13.

Krzysztof Otto

9,5

-9

9,5

-3

 

19,0

-6

XII

14.

Leon Szulc

 

9,5

-29

10,5

+26

 

20,0

-3

XI

15.

 

Franciszek Minge

9,0

-29

12.0

+29

 

21,0

0

VIII

16.

 

Marek Pospieszny

8,5

-25

6,5

-29

 

15,0

-54

XIX

17.

 

Wacław Waśkowiak

8,5

-40

xx

 

8,5

-40

XXIV

18.

 

Adam Gidlewicz

8,5

-53

9,0

-30

 

17,5

-83

XVII

19.

Jarosław Otto

8,5

-70

9,5

-45

 

18,0

-115

XIV

20.

 

Sylwester Grynczek

8,0

-23

12,0

+29

 

20,0

+6

X

21.

 

Lucyna Krawczak

6,5

-59

11,0

+41

 

17,5

-18

 

XV

22.

 

Krzysztof Lamcha

5,5

-86

12,0

+30

 

17,5

-56

XVI

23.

Wojciech Lubik

xxx

11,0

+40

 

11,0

+40

XXII

 

Po dwóch turniejach, które rozegrano w systemie 4 rund po 32 rozdania, czołówka IV edycji rozgrywek Letniego Grand Prix Mierzyn 2018 w Kopa sportowego przedstawia się następująco:

  1. Andrzej Kupka – 24,0 pkt. +124
  2. Krzysztof Kawa – 23,0 pkt. +113
  3. Zbigniew Zielonka – 23,0 pkt. +78
  4. Włodzimierz Paroń – 22,5 +114
  5. Wojciech Dyl  - 22,5 pkt. +4
  6. Krzysztof Brojanowski – 22,0 pkt. +8
  7. Sławomir Troszczyński – 21,0 pkt. +65
  8. Leon Minge – 21,0 pkt. (0)

 

Jak z powyższego wynika rywalizacja w III – ostatniej rundzie będzie bardzo gorąco! Każdy z grających będzie miał bowiem do zdobycia 16. pkt.!

Dla najlepszego w całym cyklu rozgrywek czeka puchar patrona rozgrywek Krzysztofa Wolnego Burmistrza Miasta.

III sesja już 3 sierpnia 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy!

W turnieju tysiąca grało czworo miłośników tej gry. Rozegrano cztery rundy po 50 min.

Zwycięzcą II sesji został Henryk Napierała, który zdobył 11 pkt. (+3.070) oraz nagrodę rzeczową.

Drugie miejsce przypadło Zenonowi Nygę, który również zgromadził 11 pkt. (2.530), na trzecim miejscu uplasowała się Urszula Nowak – Paś  - 10 pkt. (+2.630), a na czwartym również z dorobkiem 10 pkt. (+2.280) Grażyna Piekarska.

Klasyfikacja po dwóch sesjach przedstawia się następująco:

  1. Urszula Nowak – Paś – 22 pkt. ( +5.550)
  2. Henryk Napierała – 21 pkt. (+5.400)
  3. Zenon Nyga – 19 pkt. (4.820)
  4. Grażyna Piekarska – 19 pkt. (4.730)
  5. Jakub Lotko – 9 pkt. (+2340)

III rozstrzygająca runda w Tysiąca zostanie rozegrana również 3 sierpnia 2018 o godz. 17:30 w Karczmie Kuźniak Młyn.

Opracowanie: Marek Pospieszny

Debiut skacistów Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie w turnieju wyjazdowym!

Po organizacji przez Klub Kontra – Rej I Otwartych Mistrzostw Międzychodu w Skata, przyszło do sekcji Skata naszego Klubu pierwsze zaproszenie do udziału w rywalizacji w I Bydgoskim Festiwalu Skatowym, który odbył się w dniu 14 lipca 2018 w Osówcu k/Bydgoszczy.

Turniej rozegrano w trzech rundach po 36 rozdan.

W Festiwalu udział wzięło udział 33 skacistów ze Śląska, Kujawsko – Pomorskiego oraz z Wielkopolski.

Nasz Klub reprezentowali Piotr Mizgajski (16 miejsce), Friedolin Boertzler (29 miejsce) oraz Robert Sibilski – (33 miejsce) .

Miejsce Piotra Mizgajskiego w połowie stawki należy uznać za całkiem dobry start, natomiast pozostali dwaj nasi reprezentanci przywieźli ze sobą całkiem bogaty bagaż doświadczeń.

Warto podkreślić, że kilku naszych członków, w tym nas as atutowy Alfons Mizgajski nie mogli wziąć udział w turnieju z przyczyn osobistych, co znacznie osłabiło skład naszej kadry na tym turnieju.

Kolejna nasza próba to udział, już w sobotę 21.07.2018 w turnieju w Pszczewie z okazji Jarmarku Magdaleńskiego.

Może tym razem będzie lepiej.

Opracowanie:

Marek Pospieszny

Strona 1 z 13

 

    Międzychodzki Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra-Rej
© 2015 MKSGKiU Kontra-Rej. Realizacja i hosting: Force-net Usługi Informatyczne

Please publish modules in offcanvas position.